Yeni Annelerin Hissettikleri

yeni annelerin hissettikleriAnnede Yeni Olan Ne?

Annede yeni olan ne? Çok şey! Çok fazla, gerçekten sizinkinden daha fazlası da olabilir. Duygusal ve fiziksel doğum tükenmişliği beraberinde getiriyor ve şu anda eşiniz kan dolaşımındaki koşuşturan hormonlarla başa çıkmaya çalışıyor. ilave olarak, sizin gibi onun da korkuları ve endişeleri olacak.

Yeni annenin duygusal olarak hissettikleri

Sevinç: Bazı kadınlar için, sağlıklı bir çocuk doğurma hayat boyu görülen bir rüyanın sonucunu temsil edebilir. Bu bütün kadınlar için doğru olmazken, birçok çocuk doğurma tecrübesi harika ve büyüleyicidir. Kadınsallık duygularını ve amaçlarını güçlendiren bir roldür. Bebek ikinizin ilişkisinin bir ürünü olduğu için özeldir.

Endişeli veya Vücut İle İlgin Zihin Meşguliyeti: Anlaşılabildiği gibi birçok kadın vücutlarının uğramış olduğu geniş değişime şaşırabilir veya bu değişim karşısında dehşete düşebilirler. Bazı kadınlar göğüslerinin nasıl çalıştığı, ne zaman veya nasıl, aldıkları kiloyu vereceklerini düşünmekle meşgul olabilirler.

Bazıları İçin Nadiren Diğerleri İçin Yaygın Olarak Alınganlık:

yeni anneler“Neden karım kaba ve kızgın bir şekilde konuşuyor. Sanki beni hırsla yiyip yutmak istiyor. Gece yatağa git-meye korkuyorum. Uyandığımda bacaklarımdan birini kemirirken görmekten korkuyorum.”

Bitkinliğin, hormon sirkülasyonu oranının düzeyinin, bunalmışlık hissinin ve uyku ihtiyacının sonucu (bebeğe bakmak için uyanık olduğu bütün gece) olarak eşiniz, belli şeyleri iyi bir şekilde tecrübe etmiş olabilir. Siz, eşiniz, ve diğer akrabalarınız olarak size bütün bunlar dayanılmaz gelir. Zamanla bu da geçecektir.

Huysuz, Üzgün, Ağlamaklı: Yaşamış olduklarının ve travmaların sonucu olarak, doğum biyolojisi ve doğum sonrası süreciyle birlikte, yeni doğum yapmış annelerin haklı olarak kendilerini üzgün hissetmeleri normaldir. Ağlamaklı, iştahsız veya huysuz olabilir. Bu normal durum günlerce ya da haftalarca sürebilir. Sizin desteğiniz ve teşvikinizden faydalanacaktır.

Kendisi ile ya da bebekle ilgilenmemesi gibi depresyon semptomlar’ ve daha ciddi işaretler, bebekten fırsat kaldıkça uyuyamama, isteksizlik, intihar niteliğinde duygular, hiçbir şeyden zevk alamama duygusu, garip davranışlar, bebeğin güvenliği hakkında düşmanca düşünceler ve daha ciddi durumlar ortaya çıkabilir. Bu işaretler ve semptomlar olduğunda eşinizi derhal bir hekim gözetimine alın.

Bunalmışlık veya Korkmuşluk: Bir başka insanın hayatından sorumlu olmak, korku veren bir yük olabilir. Yeni anne olmuşlar genelde bunalmış ve güçlerini kaybetmekten korkuyor veya ağlamaklı olabilirler. Bunlar sadece görevlerine bağlı değildir. Bu yaygın endişeler ne yazık ki nadiren ele alınır. Eşinizin duygularını paylaşmak için onu cesaretlendirin, onun çabalarını ve dayanıklılığını gördüğünüzü hissettirin.

Yeterlilik ve Yetersizlik: Anneler için birçok çelişkili duyguyu yaşamak tamamıyla normaldir. Bebekler hepimize bu şekilde hissettirir. Eşiniz muhtemelen kendisini belirli zamanlarda diğer insanlardan yeterli ya da yetersiz hissedecektir.

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.