Anne sütü için pompa rehberi

anne sutu icin pompa rehberiAnne sütünü pompayla sağmanın amacı emzirmenin yerini almak değil, daha ziyade bu deneyimi tamamlamak ve güçlendirmektir. Pompayla sağmak göğüslerinizi boşaltmanıza olanak tanır, böylece bebeğinizi emziremeyeceğiniz durumlarda dahi bebeğiniz sütünüzle beslenebilir. Pompayla sağmak angorjman gibi sorunları da önleyebilir. Bir emzirme eğitmeninin size pompanın nasıl düzgün kullanılacağını gösterdiğinden emin olun.

Hangi tip?

anne sutuEğer bebeğiniz prematüre ise, güçlü sanayi tipi bir pompaya ihtiyacınız olacak. Eğer bebeğinizden sadece ara sıra uzak kalmayı planlıyorsanız, bir el veya ayak pompası işinizi görecektir. Her hâlükârda, elektrik kesintisine karşı elinizle sağmayı öğrenin.
Satılık mı kiralık mı? İşe dönecekseniz ve bir yıl boyunca emzirmeyi planlıyorsanız satın alın; altı aydan daha az emzirmeyi planlıyorsanız kiralayın. Kiralık pompalar her zaman hizmete açıktır, dolayısıyla paylaşılabilirler, yeter ki her kişi kendine yeni aksesuarlar satın alsın… Satın aldığınız pompalar en çok bir kişi tarafından kullanılır.
Hangi özelliklere bakılmalı? Hız ve güç için motorun ayarlanabildiği bir pompa satın alın veya kiralayın.
Parmağınızı bir hortum üzerine yerleştirerek pompa devrini manuel olarak ayarlamanızı gerektirenlerden uzak durun bunlar güvenli değildir.
Ne zaman? Genel olarak, bir beslenmenin ardından göğsünüzün yeniden dolması bir saat alır. Süt miktarınızı

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.