Bebekle Dışarı Çıkmanız

bebekle dısari cikmanizErken ya da geç, bebeğinizle dışarıda bir yolculuğa çıkmak isteyeceksiniz. (Ya da eşiniz tarafından zorlanacaksınız.) Bir fincan kahve, yemek alışverişi için veya eşinizin geç vakte kadar uyumasına izin vermek için bebeğinizi yalnız dışarı çıkarma, enteresan ve karşı koyulması zor bir tecrübe olabilir. Zor olan ne? O çok küçük. Ne kadar zor olabilir? Herhangi bir kadının size anlatabileceği gibi, bebeği dışarı çıkarmak göründüğü kadar basit değil: Kendi başınıza bebeği dışarı çıkarma, ayrıca sizin birbirinize daha iyi bağlanmanızı ve yaklaşmanızı sağlar.

Babayla Dışarı Çıkmak için Kontrol Listesi

Eşinize güven verin: Bazı eşler (bazıları arabasını hazırlayıp kapıyı sizin için açarken) kocalarına bebeği dışarı çıkarırken izin vermede tereddütlü olacaklardır. Bunu anlamaya çalışın. Eşiniz dışarı çıkarken size tavsiyelerde ve yardımda bulunacaktır. Ayrıca endişeleri hakkında da size tavsiyelerde bulunacaktır.

Dışarı çıkmadan önce bebeğin altını değiştirin: Maceranız sırasında eğer bebeğiniz rahatsa, bir çığlık sahnesini önleyebilirsiniz.

bebekle gezmeDışarı çıkmadan önce yemeğini yedirin: Araba koltuğuna bağlanmış bankaya veya bakkala giderken aç bir bebeğin çığlıklarından daha kötü hiçbir şey yoktur.

Bez çantasını hazırlayın: Bez çantası sizin cankurtaran halatınızdır. Yolda iken bebek bakımı ile ilgili her şeyi içerir. Bunu iyi hazırlayın. Eşinizin, bunun içerisine neler sıkıştırdığını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Bebeğiniz büyüdükçe, içerikler değişecek ve yenilemeniz sık sık gerekecek. Onsuz evden ayrılmayın.

Bebeğinizi hava durumuna uygun bir şekilde giydirin.

Eski bir gömlek giyin.

Bebek için kol askısı alın: Bu, elleriniz boştayken bebeği taşımanızı sağlar. Eğer bunu kullanacaksanız, arabaya koyduğunuzdan emin olun.

Bebeğinizi araba oturağına yerleştirin: Bebeğinizin arabasının oturağını eve getirip bebeği içine yerleştirmek,

Bebeği araba oturağına götürmekten daha kolaydır. Bebeğinizi güvenli bir şekilde tokalamayı unut-mayın. Bebek arabasının oturağı arabanın arka koltuğuna konulmalıdır.

Para bulundurun:

Bebeği hazırlama kargaşasında genelde cüzdanımı unu-tutum.

Öneri: Bebeğinizi dışarıda elde gezdirmek yerine araba oturağı ile taşıyın. Araba oturağı alışveriş yaparken alışveriş arabasına ya da yemek yerken masaya yerleştirilebilir. Ayrıca bebeğiniz bunun içerisinde uyuyabilir. Özellikle alışveriş yaparken uyuyan bir bebeği asla uyandırmayın.

Şişe ısıtıcısı alın: Bu, arabanın çakmak deliğine takılır.

Nereye gittiğinize ve ne yaptığınıza bağlı olarak, bebeğinizle dışarı çıkmak stresli olabilir. Bebeğinizle oynamayı öğrenmeye, cüzdanınıza ve bakkaliyeye ihtiyacınız olacak. Bebeğiniz kendi arabasının (yanınıza aldınız) oturağında kalmaktan ve uyuklamaktan memnun olabilir. Ancak diğer zamanlarda, banyoyu kullanırken ya da bir kontrol noktasında çığlıklar atmaya başlayabilir. Unutmayın eğer bebeğiniz çığlık atmaya başlarsa, oturağından kaldırıp ele almak susturmak için en iyi yoldur. Eğer bebeğiniz alışveriş yaparken ağlamaya başlarsa, yapmanız gereken şey, onu araba koltuğundan çıkarıp kucağa almaktır.

Bebeğinizle dışarıdayken onu asla yalnız bırakmayın, ona arkanızı dönmeyin. Mar-kette bebeğinizi daima satın aldığınız şeyle kendi aranızda tutun. ATM makinelerinden Para çekerken bebeğinizi arabada asla yalnız bırakmayın.

 

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.