Bebeğinizi Nasıl Giydirirsiniz?

bebeginizi nasil giydirirsinizBebeğinizi giydirme biraz ustalık isteyebilir fakat onunla nasıl zaman harcayacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bebek elbisesi en tecrübeli babalar için bile anlaşılmaz olsa da, bulmacalarda ya da satrançta iyi olmanız size ‘yardımcı olur. Giydirmenin size ne tür zorluklar çıkaracağını asla kestiremezsiniz! Bebeğinizi giydirme size başka bir beceri daha kazandım, bebeğinizin hayatında sizi önemli biri yapar ve ayrıca bitkin eşinize yardımcı olabilir.

Bebek beni: Hatırlayın, fazla gevşek olunca sızdırır, fazla sıkı ise çığlık attırır.

Çıtçıt sistemli tek parça iç giysisi: Kasıktan çıtçıtlanan tek parça iç giysisi garip görünümlü bir şeydir (Arkada uzun bir kuyruğu vardır.) Kafanın geçebileceği bir şekle gelmesi için yukarıdan toplanır ve halka haline getirilir. Bebeği yerde yatırarak, sol elinizi kafanın arkasından uzatın ve boynu destekleyin. Giysiyi bebeğin kafasının üzerine koyun ve bebeğin kafasının kaldırırken ve boynuna yataktan biraz mesafe verirken, giysiyi kafasından çekin.

Bebeği sırtüstü yatırın:

(Daha büyük bebekler oturtularak giydirilebilirler.) Giysi hâlâ bebeğin boynunda halka şeklindeyken, bebeğin sağ kolunu yavaşça yukarı doğru bükün (sanki bebek yemin ediyormuş gibi) elini ve kolunu elbisenin kolundan itin. Giysiyi bebeğin vücudundan aşağı çekin ve düzeltin. Bebeğin omuzunda toplanma olmadığından emin olun.

Giysinin kuyruğunu bebeğin kıçının arkasından bez üzerine doğru aşağı çekin ve kasığın üzerine getirin. Çıtçıtların atlanmadığından emin olun. Ön tarafa doğru çıtçıtlayın. Bebeklerin yüzde Yetmiş beşi, bu noktaya gelindiğinde çığlık atıyor olacak. Babaların da yüzde atmış beşi aynısını yapabilir.

Gömlek: Yukarıdaki aynı tekniği kullanarak, bebeğinizi giydirin.

Pantolon: Kıpır kıpır oynayan bebeğiniz, pantolon giymeyi sevmeyecektir ve tekmeleyerek çıkarmaya çalışacaktır. Önce bir ayakla başla, sonra bir diğerine geç. Yavaşça yukarı doğru çek ve gömleği içine sok.

bebek giydirmeTek parça takım:

Takım yere ya da yatağa bütün gizli ağızları, düğmeleri, fermuarları, çıtçıtları tamamıyla açık bir vaziyette yerleştirilmelidir. Önce ayakları sokun, sonra kolları. Fakat kasık tarafını düğmelemek çok zordur. Birçok baba genelde bir çıtçıt kaçırır. Siz de kaçırırsanız üzülmeyin. Bebeğinizi giydirdikten birkaç dakika sonra işeyecek veya kaka yapacaktır. Becerilerinizi tamamıyla yeniden uygulamak için fırsatınız olacak!

Çorap ve ayakkabılar: Buradaki meziyet bebeğinizin ayak başparmaklarını incitmemektir ve giydirme çılgınlığına kapılıp daha ileri ittirmekten sakınmaktır. Bebeğinizin ayak başparmaklarının burkulmasını önlemek için, önce çorapları yuvarlayarak toplayın, başparmağının üzerine koyun ve toplanmış çorabı açarak çekin. Bebeğiniz yumuşak patik giyiyorsa çok fazla sıkmaktan kaçının.

Yünlü elbise:

Yünlü elbisenin fermuarının bebeğinizi rahatsız etmediğinden emin olun. Ayrıca, elbise dışarı çıkmadan çok önce giydirilirse bebeğiniz içinde kavrulacaktır.

Bebeği giydirmeyi öğrenmenin en iyi yolu, önce onu soymanızdır. Bu size neyin üzerinde olduğunuz duygusunu verir. Uygulama, işi mükemmelleştirir. Gününüzün en iyi bölümünü bebeğinizin takımını giydirerek geçirdikten sonra, yüzde 64.5 bebeğinizin kaka yapma ihtimali vardır. Bebeğiniz sizin giydirme çabalarınızdan hoşlanıyor görünebilir. İyi şanslar! Allah seçtiğiniz yolda sizinle olacaktır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.