Su Çiçeği Belirtileri

Su çiçeğinin tedavisini çeşitli başlıklar altında incelemek mümkündür. Öncelikle ortaya çıkan döküntülerin bir bakteriyel ajan ile enfekte olmamasını sağlamak gerekir Bu yüzden bu döküntülerin kesinlikle kaşınmaması tırnaktaki bakterilerin oraya bulaşmaması gerekir.

su çiçeği hastalığı belirtileri

Öncelikle çocuğun sıhhi bir şekilde banyo yapması sağlanacaktır.Çoğu zaman su çiçeğinde banyo yaptırmak yasaktır gibi bir yanlış kanı vardır halk arasında.Bu doğru değildir.

su çiçeği belirtileri

Su çiçeği  geçiren çocuklar hafif sabunlarla ve çok fazla cildi tahriş etmeden banyo yaptırılabilirler. Bu öncelikle yaptırılması gereken durumdur.İkinci olarak ise çocuğun kaşinmasini engellemek gerekir. Kaşıntı engellemek için de çeşitli kaşıntı önleyici kremler kullanılabilir. Su çiçeğinin belirtileri olan ateş ,öksürük ,burun akıntısı ,karın ağrısı gibi semptomları da gidermek için çocuğa ateş düşürücüler bulantı geçiriciler verilebilir. Bu tedavi şekillerini uygun yaparsak aslında suçiçeği çoğu zaman kendiliğinden geçebilecek bir hastalıktır.Bütün bu ciltte meydana gelen döküntülerin hepsinin kabuklanması için geçen süre altı ile yedi gündür. Hepsi kabuklarına kadar da su çiçeği bulaşıcıdır ve bir başkasıyla temas etmeniz durumunda suçiçeği bulaşabilir.

Su çiçeği belirtileri görülürse

Variceella zoster virüsü ile ortaya çıkan suçiçeği, genel olarak bebek ve çocuklarda görülmektedir. Bebeklerde aşısının yapılmaması durumlarda, oldukça büyük tehlike oluştururken, yine beslenme hakkında dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır.

Bu süreç içerisinde, bebek sağlığı için bol bol sıvı tüketilmesi önerilmektedir. Çorba ağırlıklı beslenme bu süreç için faydalı olacaktır. Baharatlı ve acı gıdalardan uzak durulması gerekirken, yine karbonhidrat içeren içeceklerden de uzak durmak gerekmektedir. Vitamin ve mineral süreç için önemli olurken, eksik kalmamalı ve vitamin ağırlıklı beslenmek gerekmektedir.

Yine su çiçeği tedavi süreci için antibiyotik kullanımı da önerilmez. Bunun yanı sıra kullanılan aspirin çocuklarınız için büyük bir tehlike oluşturabilir. Bunlara dikkat etmek ve sağlık kuruluşlarından destek almak, daha sağlıklı sonuçları ortaya çıkarabilecektir.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 ceylin kara 24 Ekim 2017 Cevapla
0 0

Bir birey hayatı boyunca birden daha fazla defa suçiçeği hastalığına yakalanmış olması gayet doğal mıdır? Bu normal bir durumsa bu durumda herhangi bir bireyin suçiçeği geçirmiş birinden suçiçeğini kendisine bulaştırması olası bir durum olur. Bunun için alınması gereken bir önlem var mıdır?

0 0

Hiç suçiçeği hastalığı geçirmemiş bir çocuğun suçiçeği geçirmesi gerekli midir? Bu durum normal midir? Suçiçeği olmaması bir tehlike arz ediyorsa yapılması gerekenler nelerdir?

 asel anka 19 Ekim 2017 Cevapla
0 0

Genetikten gelen bir hastalık olan bir çocukta suçiçeğinin olması tehlikeli midir? Bunun için farklı bir yol izlenmesi gerekir mi? Misal downsendromu bir çocuğun suçiçeği geçirmesi tehlikeli midir?

Daha önce suçiçeği geçirmedim ve ben bir öğretmenim benim de bu risk altında olduğum söylenebilir mi? Ne yapmam gerekir ve dikkat etmem gereken bir şey var mı?

 berna esen 15 Ekim 2017 Cevapla
0 0

Suçiçeğinin bir başka bakteriyle veya virüsle karışıp karışmadığını ya da standart suçiçeği hastalığını anlamamız gereken ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Suçiçeği tedavisinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ve su çiçeğinin bulaşıcı olduğunu duymuştum daha önceden suçiçeği olmuş biri yada bu aşıyı yaptırmış biri suçiçeği olur mu?

 su gezer 6 Ekim 2017 Cevapla
0 0

Suçiçeğinin belirtilerini nasıl anlarız? Yani yüzde ve vücutta bulunan kırmızı her lekenin suçiçeği olduğu kanısına varmamız doğru mudur?

0 0

1. Suçiçeği aşısını bebeğimize vurdurduk fakat bu çocuğumuzda suçiçeği olmayacak anlamına gelir mi? Eğer bu aşı suçiçeği olmaması için vurulan bir aşıysa tekrardan bu aşıyı yapmamız gerekir mi?

 cansel bilmez 11 Eylül 2017 Cevapla
0 0

Bebeğimin suratında yuvarlak kırmızıya yakın lekeler çıkmaya başladı. Birden bu şekilde çıkması beni çok korkuttu. Meğersem su çiçeği çıkarıyormuş. İnşallah bebeğim kolayca bu dönemi atlatır.

 özge ince 27 Ağustos 2017 Cevapla
0 0

Su çiçeği hastalığı çok abartılacak bir hastalık değil bana göre. İlla bebeklerin aşı olması gerekiyor mu? Aşı olmasa herhangi bir sorun olur mu?

 ayşe dinçer 17 Ağustos 2017 Cevapla
0 0

Çocuğum su çiçeği çıkarıyor. Su çiçeği vücutta iz bırakır mı? Bırakırsa ne yapmam gerekiyor?

 seher ak 31 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Bebeğim su çiçeği çıkarıyor. İyi ki şu an çıkarıyor. Daha 15 aylık. Kaşıması mümkün olmadığı için iz de kalmayacak.

 elif sultan 30 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Bebeğim su çiçeği çıkarıyor. Bu yazıyı görüp banyo yapmasında sorun olmadığını okuduktan sonra rahatladım. Çünkü bebeğimi banyo yaptırmıştım.

0 0

Kardeşim su çiçeği çıkarıyor. Kaşımaması için elimizden geleni yapıyoruz. Fakat gece yine de kaşımasına engel olamıyoruz. Kaşıyınca izi kalır diyorlar. Kalan izleri nasıl geçirebiliriz?

 gizem erikli 18 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Benim bebek de baya bir ateşlendi vücudunda kırmızı döküntüler oldu. Doktor su çiçeği dedi. Ama su çiçeği belirtilerinde su dolu kabarciklar diyor bizim bebektekiler su dolu degil de saha cik kabarti seklinde zaten bu tip hastaliklarin hepsi virüs nedeniyleymis yani tedavisi yok ates düşürücü ve kesintiyi önleyici krem verip yolluyorlar.

 esin uyanık 10 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Bebeğimin vücudunda küçük kızarıklıklar çıktı. İlk başta geçer sanmıştım. Sonra artmaya başlayınca hemen doktora götürdüm. Sizde bu tarz bir olay yaşarsanız sakın ihmal etmeyin.

 canan terzi 6 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Benim bebeğim 2 yaşında ve su çiçeği çıkarmadı. Arkadaşımın kızı şu an su çiçeği çıkarıyor. İlerde kolay atlatması adına acaba kızımı arkadaşımın kızının yanında tutsam da o da su çiçeği çıkartsa mı?

 aynur aşır 5 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Çocuğum su çiçeği çıkarıyor. Çok huysuz ve sürekli ağlıyor. Bu durumu kolay atlatabilmem için ne yapmalıyım?

 gül kiraz 4 Temmuz 2017 Cevapla
0 0

Merhaba. Komşumuzun bebeği su çiçeği geçirdi. Ve bende onu kucaklamış bulundum. Küçükken su çiçeği çıkarmamışım. Bana bulaşma ihtimali nedir?