Bebek Arabası ya da Puset Alırken Dikkat Edilecekler

bebek arabasi ya da puset alirken dikkat edileceklerTasarımını beğendiğiniz bebek arabası ya da pusete bir servet harcayabilirsiniz ama onu kullanmaya başlayınca ihtiyaçlarınıza cevap veremeyebilir. Seçim yaparken arabayı nerede kullanıp nasıl saklayacağınızı ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurun.

Arkaya tamamen yatabiliyor mu?

Üç aylıktan küçük bebeğinizin sırtını korumak için arkaya tamamen yatırılabilme özelliğine sahip bir arabaya ihtiyacınız olacaktır.

Arabanıza sığacak mı? Bebek arabaları ya da pusetler kapandıklarında tahmin ettiğinizden çok daha fazla yer kaplayabilir, bu yüzden arabanızda yer olup olmadığını kontrol edin ve unutmayın alışverişe gittiğinizde bagajda poşetleriniz için de yere ihtiyacınız olacak. Almadan önce arabayı katlayarak ne kadar yer tutacağını görebilirsiniz.

Taşıyabilir miyim? Düzenli olarak bir toplu taşıma aracı kullanmayı planlıyorsanız daha küçük ve hafif bir modele ihtiyacınız olacaktır.

bebek pusetleriNerede kullanacaksınız?

Üç tekerlekli ya da yaylı arabalar standart modellere göre engebeli arazide daha kolay kullanılabildiğinden doğa yürüyüşüne çıkanlar için ideal olabilir. Şehir içinde kullanacaksanız hafif ve manevra kabiliyeti yüksek modelleri tercih edebilirsiniz.

Paket yeri var mı? Genelde anne babalar çantalarını ya da alışveriş paketlerini puset ya da arabanın itme koluna takarlar, ama bu ciddi bir devrilme tehlikesi yaratabilir. Tercihen alt kısmında paketleriniz için geniş bir yeri bulunan modelleri seçin.

Ne kadar büyüklükte? Bebek arabası ya da puset evinizde çok yer kaplayabilir. Bu yüzden evde koyacağınız yeri ayarlayın.

Kullanımı rahat mı? Bebek arabasını önünüzdeki birkaç yıl boyunca kullanacaksınız, bu yüzden almadan önce mağazada bir test sürüşü yapın. İtme kolları doğru yükseklikte mi, köşeleri rahat dönüyor mu, kaldırımdan rahat çıkabiliyor mu bir bakın.

Sizi mi görecek yoksa dünyayı mı? Çok küçük bebekler seyahat ederken yüzleri size dönük olduklarında kendilerini daha güvende hisseden Daha büyük bebeklerse siz onu iterken dışa dönük oturup çevreyi izlemeyi tercih edeceklerdir. Arabanız her iki düzeneğe sahip mi?

Ne kadar dayanmasını istiyorum? Eğer bebek arabasını uzun bir süre kullanmak istiyor ya da bir bebek daha planlıyorsanız sırt dayanağı farklı seviyelere ayarlanabilen, dayanaklı bir ürüne paranızı harcayın. Ayrıca tatile gitmek için hafif bir puset de alabilirsiniz.

Aksesuar var mı? Aksesuarların dahil olup olmadığı alacağınız modele göre değişir. Ayrıca alacaksanız satıcıyla pazarlık yapmayı deneyin. En gerekli aksesuarlar yağmurluk, şemsiye, kış için ayak örtüsü, battaniye ve bardaklıktır.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.