Çocuklarda Alerji Testi

Çocuklarda alerji testi yapılması çok önemlidir alerji testinin nasıl yapıldığı konusunda Öncelikle teorik eğitim alınması gerekiyor. Teorik eğitim de yaklaşık bir yıl alerjik hastalıklar konusunda teorik eğitim verilmektedir.Eğitim sadece çocuk alerji uzmanlarına verilmektedir. Bu teori eğitimden sonra bir yıllık ta bir pratik eğitim ve örnekler verilmekte bu uygulamadan sonra alerji testi artık yapılabilir hale gelmektedir. Alerji testinin yorumlanması çocuğun şikayetlerine göre değerlendirilmesi ve çocuğa uygulanacak tedavinin seçiminin belirlenmesi alerji aşısı gerekip gerekmediğini gösterir. Gerekiyorsa hangi alerjenlerden oluşan bir karışımın yapılması gerektiği konusunda eğitim alması gerekiyor. Eğitim alan uzmanlar da çocuk alerji uzmanlarıdır.

cocuklarda alerji testi

Çünkü çocuk alerji uzmanları aynı zamanda çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları olup daha sonra çocuk alerji hastalıkları konusunda eğitim alan ve daha sonrasında çocuk alerji uzmanlık diploması alan uzmanlarıdır. Alerji testinin çocuk alerji uzmanları tarafından yapılması ve değerlendirilmesi gerekir.

cocuklarda alerji

Çocuklarda alerji

Doğumdan 18 yaşına kadar olan bir çocuk da herhangi bir alerjik hastalık varsa teşhis açısından bir çocuk alerji uzmanına gidilmesine fayda var. Alerjik hastalıkların testi çok önemlidir tedavisi uzun sürdüğü için teşhisin doğru konulması gerekiyor. Daha sonrasında çocuk doktor ile beraber bu takip yapılabilmektedir ancak teşhis açısından çocuk alerji uzmanına gidilmesinde fayda vardır. Yanlış teşhis gereksiz tedavinin uzun süre kullanılmasına sebep olabildiği gibi çocuğu yanlış ilaçlara da maruz bırakabilir.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.