Bebek arrow Hastalıklar arrow Yeni doğan bebeklerin sarılık nedenleri
Yeni doğan bebeklerin sarılık nedenleri
yeni-dogan-bebekler-neden-sarilik-olur.jpg
Yeni doğan {Simply:2} neden sarılık olur?
Genellikle gördüğümüz fizyolojik sarılık dediğimiz bebeğin beslenmesindeki düzensizliklere bağlı normalde yıkılan normalde olması gereken kan hücreleri yıkımının sonucunda ortaya çıkan bilirubinin yeterli idrar yapılamadığı için yavaş atılması ve bu yavaş atılıma bağlı kanda yükselmesiyle ortaya çıkan sarılık tipidir.
Burada bebeği iyi beslemeye başladığınızda anne sütünü yeterince gelmiyorsa mama desteği verdiğinizde ya da anneyi çok sık aralıklarla emzirip idrar miktarını arttırdığınızda sarılık bitecektir. Bir diğer tipi anne sütü sarılığı dediğimiz bir tipi var buna neden olan anne sütünde ki özel bir madde neden böyle bir şey olduğu çok açık değil. Ama olabiliyor. İzlediğiniz süre içersinde kan uyuşmazlığı yoksa bebekte ekstra bir risk faktörümüz yoksa 24 saat anne sütünü kestiğinizde ve peşinden tekrar başladığınızda bu sarılık tamamen ortadan kalkar.

 

Bebeklerde sarılık

 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu


Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.