Hareketli Bir Bebeğin Altını Değiştirme

Sabırsız bir ebeveyn hareketli bebeğinin altını değiştirmeye çalıştığı zaman ortaya bir güreş ve yarım bağlanmış bir kundak görüntüsü çıkar. İşte hareketli bebeğinizi nasıl sakinleştirebileceğinizin yolları:
* Sadece bez değiştirme zamanına özel bir eğlence ayarlayın. Bez değiştirme esnasında, sadece bu iş için hazırladığınız sarkılan söyleyin. Bebeğiniz bu şarkıyı duyduğu zaman sakinleşecek ve dinlemeye başlayacaktır.

* Kıvranan bebeğinizi sakin tutmak için ağzınızla (üçüncü eliniz) ona bir oyuncak uzatın; onu zorla almasını ve onunla oynamasını sağlayın. Bu oyuncağı sadece bez değiştirme zamanlarında çıkarın ve periyodik olarak oyuncağı değiştirin.
* Hareket eden ve sabitleşebilen bir bez değiştirme yeri paylaşın, bu yeri birlikte keşfetmeye çalışın.
* Şarkı söyleyip bezini değiştirirken parmaklarınızı bebeğinizin karnında ve bacaklarında yukarı aşağı dolaştırın, (bizim çocuklarımız bundan hoşlanırlardı.)
* Onunla uzuvlarını bulma oyunu oynayın, göz, burun veya başka herhangi bir yer.
* Bez değiştirme esnasında bebeğinizim ilgisini çekmek için özel ve komik yüz ifadeleri bulun, onun popo sunun temizliğinden çok, yüzünüze yoğunlaşmasını sağlayın.
* Eğer bebeğinizi gerçekten çok kıvranıyorsa, bebeğinizin bezini yerde değiştirin, burası en güvenli mekandır.
Bez değiştirme tekniklerinde yaratıcı olmaya çalışın, özelikle de çocuğunuzla birlikte. Yapışkan bir bant bebeğinizi değiştirme esnasında ve sonrasında oldukça meşgul edecektir ve siz bu esnada bebeğinizle bu madde hakkında konuşabilirsiniz.(bu bant sadece değiştirme esnasında çıkarılacak.) Bazı çocuklar temizleme bezini veya kundak bezini sizin için tutmaktan hoşlanırlar. Bez değiştirme esnasında bebeğinizle diyalog halinde olun böylece çocuğunuz yüzünüzle ilgilenecek ve bu öze) zamandan ne kadar hoşlandığınızın farkına varacaktır. Eğer sizin bez değiştimıe hakkında negatif hislerimiz varsa bebeğinizin de aynı şekilde olacaktır.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.