Bebek arrow Bebek gelişimi arrow Yeni doğan bebek vücudunda şişlikler
Yeni doğan bebek vücudunda şişlikler
Vücuttaki normal şişlikler: Elinizi bebeğinizin başının üstünde gezdirdiğiniz zaman özellikle başın üst kısmında, başın arka kısmında ve kulakların arkasında birçok çıkıntı ve şişlik his edebilirsiniz Bebeğinizin kafatası kemiği birçok minik kemik içerir,bunların beyin gelişimini sağlamasıyla bir ilgisi yoktur. Fakat doğum kanalının şekillenmesi içindir. İkinci yılda bebeğimizin başının daha düz olduğunu hissedeceksiniz.
Diğer normal şişkinlik, bebeğin göğsünün ortasında ve karnının tanı üstündeki sert çıkıntıdır. Bu göğüs kemiğinin sonundadır ve bazı bebeklerde bu birkaç ay kalır, ikinci ve üçüncü ayda,başının arivi ısında ve boynunda,derinin altında nohut büyüklüğünde şişlikler hissedeceksiniz. Bunlar normal lenf bezleridir.


 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu






Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.