Bebek arrow Yeni doğan bebeği nasıl yatırmalıyız
Yeni doğan bebeği nasıl yatırmalıyız
yeni_dogan_bebek_yatma_.jpgYeni doğmuş bir bebek nasıl yatırılmalıdır? Birçok uzman, uzun süre­cek bir uyku için, daha ilk günden başlayarak bebeği yüzükoyun yatır­manın en iyi yatırma biçimi olduğu görüşündedirler. Bu durumda, minik başını doğrultabilir; bu hareket boyun ve sırt kaslarım güçlendirecektir.
Bu pozisyon onun daha erken zamanlarda edindiği ilkel reflekslerin yok olmasına, bunun yerine isteğe bağlı hareketlerin ortaya çıkmasına ola­nak sağlayacaktır. Bu durumda yatırılan bebeklerin havasız kalabilece­ğinden korkuyorsanız, zaten gereksiz olan yastığı kaldırıp bebeği doğru­dan sert döşek üzerine yatırınız. Bu pozisyonun bir yararı da, bebek uy­kuda kustuğunda, kusmuğun soluk borusuna kaçmasına engel olmasıdır. Oysa, sırtüstü yatan bebeğin kusmuğu rahatlıkla soluk borusuna ka­çar.Bebek uyanıkken,onu yan olarak ya da sırtüstü ya da yine yüzükoyun yatırabilirsiniz; ama sık sık yatış biçimini değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.
 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu






Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.