Bebek arrow Bebeklerin dişleri hangi ayda çıkar
Bebeklerin dişleri kaçıncı ayda çıkmaya başlar
bebekler-ne-zaman-dis-cikarmaya-baslar.jpg
Bebekler ne zaman diş çıkarmaya başlar?
Bebekler ortalama 5 ayın 9 ayı arasında ilk dişlerini çıkarmaya başlarlar. Genellikle alt kesinlilkle çıkarlar fakat bazen {Simply:2} dişli de doğabilirler. Bazende 20. ayı olur hala dişleri çıkmamış da olabilirler. Ortalama 5 ayı ile 9 ayı arasındadır. Alt kesici dişler çıkmaya başlar bebeklerin diş çıkartmasında ki gecikme acaba d vitamini eksikliği mi var ya da bir tiroit fonksiyonu mu ya da hormonal bir dengesizlik mi var yeme yönünden biraz bizi araştırmaya sevk eder yönlendirir. Ama bu alt kesici dişler şeklinde çıkması her zaman gördüğümüz bir şey değil.
Bu genel bazen üst köpek dişi bile çıkabiliyor bir bebeğin dolayısıyla her bebek ayrı bir dünya ne zaman ne şekilde diş çıkartacaklarını tahmin edebilmek çok güç hakketten bebekleri sıkıntıya sokarlar. Çünkü ilişkin bir insanın dişi çekiyormuşcasına o diş etini parçaladığı zaman her bebeğin ağrı eşiğine göre reaksiyon gösterebilmekte bebek sürekli huzursuz ağlamaklı uykusuz gergin bir vaziyette olabilmekte hakikaten bu dönemlerde bebeklerde diş çıkartırken o ağrıyı biraz azaltmak için bir takım jeller kullanılıyoruz. Ya da ağızdan ağrı kesici şuruplar ya da fitil kullanıyoruz. O dönemde {Simply:2} huzursuz olmanın yanında toplumda alışılınan aksine ateşlenme ishal gibi bulgular çok da gördüğümüz şeyler değil aslında bebeklerin bu diş çıkarma dönemlerinde daha çok gördüğümüz bizim gerginliktir.

diş çıkaran bebekler
bebek diş çıkarırken
bebekte diş bakımı ve temizliği
diş çıkarma dönemi
 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu


Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.