Bebek arrow Bebek gelişimi arrow Bebekler konuşmaya kaçıncı ayda başlar
Bebekler konuşmaya kaçıncı ayda başlar
bebekler-kac-aylikken-konusmaya-baslar.jpg
Bebekler kaç aylıkken konuşmaya başlar?
Anlamlı kelimeler olarak genelde biz bir yaşından sonra bekliyoruz ama teknik kelimeler bekliyoruz. Ama bebek 2 yaşına geldiğinde teknik kelimeler söyleyemiyorsa bir konuşma terapistine bir psikolağa danışmakta yarar var. Ama 2 yaşına kadar da bebek teknik kelimeleri söyleyebilmeli 2 yaşından sonrada çiftli kelimeleri söyleyebilmeli yani anne baba yerine anne gel git gibi  2 yaşından sonra bunları telaffuz edebilmeli.
Hala teknik kelimeler söyleyemiyorsa dediğim gibi bir pisikolak ya da bir konuşma terapistten destek almakta yarar var. 7 8. ayı iken anlamlı kelimeler söyleyebilir. Ama konuşmaları normalde ses çıkarmaları genellikle  3. 4. Ayından itibaren kendi kendine anlamsız kelimelerdir. Bebek aslında doğduğu andan itibaren kendi kendine kendi iç dünyasına anlamsız kelimelerde yansıtabilir. Genellikle ilk doğduğu ay içerisinde de kendi kendine yatağa bırakıldığında agu vb tarzı kelimeleri söylemeye başlayacaktır.

 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu


Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.