Bebek arrow Bebek gelişimi arrow 9 aylık olunca bebek neler yapabilir
9 aylık olunca bebek neler yapabilir

bebekler-9-aylk-olduunda-neler-yapabiliyor-olmali.jpg

9 aylık bebek neler yapabilir?

9. ayına geldiğinde bir bebek artık kendi başına desteksiz oturuyor olmalıdır. Artık çok fazla bir şekilde konuşmaya başlamalıdır. Anlamlı anlamsız kelimeleri söyleyebilmelidir. Bebekler anlamlı kelimeleri 1 yaşında söyleyebilmektedir.

Ama bu dönemde bebeklerin anne git baba gel şeklinde konuşması doktorlar için anormal değildir. Bebekler bu dönemde dönebilir kendi kendine bir cisme yaklaşabilir emekleyebilir kalkıp sıralayabilir bir koltuğun kenarında böyle reaksiyonlar gösterebilir. Oturamıyorsa bebek artık doktorlar için anormaldir. Dişleri de çıkmaya başlayabilir artık ek gıda yiyebilmektedir. Sofradaki her şeyi belli kısıtlamalar hariç yiyebilir. Bu {Simply:2} özellikle kendi başına kitapları açıp onları resim çizmek isteyebilmektedir.
 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu


Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.